Cep telefonu alırken nelere dikkat edelim?

Cep telefonu almadan önce öncelikle cep telefonunu niye aldığınız konusunda kafanız net olsun. Elbette cep telefonlarını iletişim kurmak için alıyoruz. Ancak bunun dışındaki özellikleri son dönemlerde öncelikli tercih sebepleri haline geldi. Örneğin fotoğraf çekecekseniz elbetteki fotoğraf çekmeye yönelik özelliklerini, müzik dinleyecekseniz müziğe yönelik özelliklerini almaya onları tercih etmeye dikkat etmeliyiz.

Ancak önemli detaylardan bir taneside aldığınız telefonun aynı anda her şeyi yapamayacağıdır. Eğer her şeyi yapabilen bir telefon almak isterseniz büyük ihtimalle her şeyden bir parça yapan ama toplamda pek bir şey ifade etmeyen bir telefon almış olursunuz. Dolayısıyla ihtiyaçlarınızı çok iyi belirleyin ve tek cihazda her şeye sahip olamayacağınızdan emin olun.

Kişisel tercihim ise bir cep telefonunda mutlaka 4,5 G uyumlu olması, radyo ve müzik çalar özelliğinin bulunmasına yönelik ayrıca kayıt özellikleri yani ses ve görüntü kaydı da benim için önemlidir. Zaten şu dönemde alacağınız multimedya telefonların bir çoğunda da en azından bu iki ayrı özelliğe bir arda bulacağınıza , ulaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu Haberi Yorumla

Yorum