Atama Bekleyen 27000 Sınıf Öğretmeni Seslerini Duyurmak İstiyor

Atama Bekleyen 27000 Sınıf Öğretmeninden Mesaj Var

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİN ŞARKISI ATA BİZİ BAKANIM BAKANIM

Bizler 27 bin ataması yapılmayan sınıf öğretmeniyiz. Hani şu eğitimin temeli olan. Doktor hemşire başbakan cumhurbaşkanları yetiştirecek olan. Milli eğitim kaynaklarına göre 16 bin açıkla, açıkta ikinci ancak ihtiyaçta birinci olan öğretmenleriz. Çünkü 4+4+4’ün ilk 4’ü bize aittir. Çocukların her şeyden önce sınıf öğretmenine ihtiyacı vardır. Eğer eğitimli bir ülke istiyorsak bu eğitimli bireyler sayesinde oluşur. Eğitimli bireyler istiyorsak onları eğitecek kadrolu sınıf öğretmenine ihtiyaç vardır. İşte bunun içindir ki; 27 bin mezuna 15 bin atama haktır. Sınıf Öğretmenliği sadece okuma-yazma öğretmek değildir. Kutsal olan Okuma-yazma öğretmenin yanı sıra Kişinin gelişiminde çok büyük rolü olan Anne-Babayla birlikte bireyin kişiliğinin gelişmesi ve şekillenmesinde etkilidir. Sınıf Öğretmenleri verdiği eğitim sayesinde bireyin geleceğini şekillendirir. Bu sebeple hiç bir birey İlkokul Öğretmenini unutmaz, unutamaz!

Eğitim sistemimiz bildiğiniz gibi 2012 yılından beri 4+4+4 ve sisteme çoğu öğrenci ayak uyduramamıştır. Yapılan araştırmalara göre de 5. Sınıfların başarı düzeyinde düşüş olmuştur.Ayrıca Eğitim fakülteleri de 5+3+4 şeklinde olan eski sistemin ihtiyaçlarını baz alarak mezun vermeye devam etmiştir. İkinci öğretimler kapatılmasına rağmen 2014 yılında 25.074 sınıf öğretmeni KPSS ye girerken 2015 yılında artış devam etmiş ve bu sayı 27.606 yi bulmuştur. Mezun olup da işini yapamayan sınıf öğretmenleri sistemin mağduru haline getirilmiştir. Öğretmenlik bir doktor ya da bir mühendis gibi özel sektörde rahatça istihdam edilecek bir alan olmaması sebebiyle öğretmenler işsiz kalmaktadır. Üzerine düşen görevi en iyi şekilde icra eden, huzurlu ahlaklı bir toplum oluşturma çabasını öğretmenlerin en önemli vazifeleri olarak görmekteyiz.

Ülkemizin yıllardır özellikle de bu günlerinde Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da baş gösteren huzursuzluk ve terör olaylarının önüne geçmenin en ekonomik yolu eğitime ve eğitimciye değer verilmesi olacaktır. Doğudaki öğrencilerin en çok şu an bizlere ihtiyacı vardır. Terörü ancak eğitim bitirir siz de biliyorsunuz bu olayların baş göstermesinin en önemli nedeni cahilliktir. Sınıf öğretmenleri eşit bir atama değil açık sayısına göre adil bir atama bekliyor ve 37 BİN KONTENJANDAN 15 BİN KADRO TALEP EDİYORUZ .Bu mağduriyetimizi ve isteğimizi biliyoruz ki sizler yetkililere ulaştırıp sesimiz olacaksınız. Gelişimlerinin en önemli döneminde olan bu çocukların geleceği ve dolayısıyla ülkemizinde geleceği biz Sınıf Öğretmenlerinin elinde.

27.606 idealist Sınıf Öğretmeni atanmak ve çocuklarına kavuşmak istiyor! Sınıf öğretmenleri olarak sesimiz olacağınız için sizlere şimdiden çok teşekkür ederiz.

SEVGİLER VE SAYGILARLA..

ATAMA BEKLEYEN 27606 SINIF ÖĞRETMENİ ADAYI…

Bu Haberi Yorumla

Yorum

One thought on “Atama Bekleyen 27000 Sınıf Öğretmeni Seslerini Duyurmak İstiyor

Comments are closed.